۱۲:۰۰:۵۰ - سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷
دیرکل آموزش و پرورش خوزستان:
ریشه کنی بی سوادی نیازمند مشارکت همگانی است
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه برای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه نیاز به مشارکت جمعی است گفت: دولت در این راستا بسته های تشویقی برای افراد سواد آموز در نظر گرفته است.

شبکه خبری تفکر جوان،محمد تقی زاده سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سیاست های تشویقی دولت در امر سواد آموزی را پرداخت هفت میلیون و ۶۳۵ هزار ریال به افرادی که از طریق طرح خود آموز با سواد می شوند و نیز یک میلیون و ۵۲۷ هزار ریال به افرادی است که در دوره سواد آموزی باسواد شوند ذکر کرد.
وی گفت: در طرح خود آموز فرد بی سواد بدون حضور در کلاس درس و با استفاده از برنامه سیمای آموزش که توسط صدا و سیما پخش می شود و با کمک یکی از اعضای خانواده دوره سواد آموزی را می گذراند البته فرد مذکور باید در سامانه این طرح ثبت نام کند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: زمان ثبت نام دوره سوادآموزی و دوره تحکیم برای بی سوادان و کم سوادان از ۱۵ فروردین تا پایان آذرماه و زمان ثبت نام دوره انتقال از اول شهریور تا ۱۵ آبان ماه است.
وی همچنین در خصوص سرانه هزینه تمام شده سواد آموزی در سال ۹۷ گفت: سرانه قبولی هرنفر در دوره سواد آموزی ۷میلیون و ۳۰۰ هزار ریال ، دوره انتقال هشت میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و سرانه قبولی هر نفر در دوره تحکیم یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریال می باشد.
۵۴ هزار نفر بیسواد در خوزستان شناسایی شده است.
یکم تا هفتم دی ماه هفته سواد آموزی نامگذاری شده است.

انتهای پیام /*
این مطلب را به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  ریشه کنی بی سوادی نیازمند مشارکت همگانی است


امکانات