امروز

چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۲:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

۶۳۷۹۴۳۹_۶۰۱
 باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش کشور اظهار کرد: نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ به صورت کارنامه تنظیم و از دوشنبه ۱۵ خرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
وی ادامه داد: داوطلبان کارشناسی ارشد ناپیوسته تا ساعت ۲۴ امشب یکشنبه ۲۸ خرداد ماه ۹۶ فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته کد رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.
توکلی عنوان کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز تعداد داوطلب نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کرده اند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: فرم انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ از عصر ۲۱ خرداد در سایت سنجش فعال شده و داوطلبان تا ۲۵ خرداد فرصت انتخاب رشته حداقل ۱۰۰ کدرشته را دارند.
وی بیان کرد: از تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۶۸۵ هزار و ۳۹۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کارنامه خود را پرینت گرفته‌اند.
توکلی تاکید کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی هستند ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه‌ای که از سوی دانشگاه آزاد به اطلاع آن‌ها خواهد رسید در مهلت مقتضی به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند و نسبت به انتخاب رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کرده و به ترتیب اولویت علاقه آن‌ها را در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی ثبت کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش اظهار کرد: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش آزمون دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته تصریح کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان آزمون دوره‌های کارشناسی ارشد (به جز ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد) با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده بر اساس اطلاعیه‌های روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه و همچنین پنج شنبه ۲۵ خرداد ماه جمعا تعداد ۱۶۹ هزار و ۶۵۵ نفر می‌باشد.
توکلی در خصوص وضعیت متقاضیانی که علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند، یادآور شد: این دسته از داوطلبان ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه دانشگاه آزاد در مهلت مقتضی به سایت Azmon.net مراجعه و نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد