امروز

شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲

  ساعت

۲۱:۴۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

مدیرعامل و رئیس هئیت مدیره شرکت ملی حفاری ایران، ایجاد تحولات زیرساختی در این شرکت در راستای تحقق برنامه‌های وزارت نفت در دولت سیزدهم را مهمترین دستاورد سال ۱۴۰۱ این مجموعه بزرگ صنعتی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، دکتر حمید رضا گلپایگانی در نشست سالانه اعضا هیئت مدیره، قائم مقام ، معاونان، مدیران ارشد و روسای کلیدی سازمان با اشاره به اهتمام شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت و حمایت دولت از این شرکت، گفت: عملکرد سال جاری در بخش‌های مختلف عملیاتی، فنی، مهندسی، پشتیبانی، خدماتی و ستادی در قیاس با سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ قابل توجه و روند افزایشی داشته است.

وی با تبریک سال نو و قدردانی از یکایک کارکنان سختکوش شرکت در کسب عملکرد مثبت و توام با موفقیت، افزود: در نشست شورای راهبردی شرکت اولویت‌های سال ۱۴۰۲ تبیین و با اجرایی شدن برنامه ها در سال جدید شاهد جهش فزاینده در جهت رشد، تعالی و دستیابی به اهداف توسعه ای سازمان خواهیم بود.

گلپایگانی با تشریح نقاط قوت و ضعف ، فرصت ها و ‌تهدیدات ، اظهار کرد: هر چند عملکرد امسال شرکت در تمامی بخش ها، رو به رشد و روند صعودی را نشان می‌دهد اما این عدد و آمار قانع کننده نیست و می بایست در سال ۱۴۰۲ در نتیجه کار و تلاش، هم افزایی و همکاری و خرد جمعی مجموعه کارکنان و شتاب بخشی در به ثمر رسیدن تحولات زیر ساختی شرکت را با عنایت به خودگردان بودن به سمت و سوی بنگاهداری اقتصادی، افزایش بهره وری و ایجاد توازن میان در آمدها و هزینه ها و در نهایت سود دهی سوق دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: براساس آمار مدیریت برنامه ریزی تلفیفی، شاخص بهره وری  امسال به ۶۲ درصد رسید در حالی این رقم در سال ۱۴۰۰ رقم ۴۸ در صد بود .

وی با  اشاره به کاربست  ۶۴ دکل حفاری از مجموع ۷۳ دستگاه حفاری ناوگان شرکت ، افزود: با توجه به قرار دادهای همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و نفت مناطق مرکزی، مدیریت اکتشاف  و سایر شرکت ها، پیش بینی می شود سال پیش رو بیشترین تعداد دکل ها به کارگیری شوند و در همین ارتباط با توجه به تامین اعتبار لازم ، بازسازی و نوسازی دستگاه های حفاری وتجهیزات خدمات فنی در دستور کار است.
گلپایگانی به رشد بالای ۱۴ درصد خدمات فنی و ویژه حفاری در سال جاری اشاره و اظهار کرد: در این بخش ۵۴ درصد تجهیزات فعال است و ۴۶ در صد ظرفیت خالی داریم که با تمهیدات به عمل آمده و توافق نامه های مبادله شده با شرکت های کارفرمایی سال جدید شاهد تحرک و فعالیت گستره تر خدمات یکپارچه فنی مهندسی هستیم.

مدیرعامل کاهش انتظارات در عملیات، اخذ گواهینامه سلامت دستگاه های حفاری، اجرایی شدن طرح های فناورانه  وپژوهشی با همکاری شرکت های دانش بنیان، تعامل بیش از پیش با سازندگان و تولید کنندگان داخلی، اهتمام به امر آموزش و نهادینه نمودن وکاربست مقررات و ضوابط HSE را از اقدامات سال جاری برشمرد.

وی همچنین تلاش درجهت رضایتمندی همکاران، اجرای کامل طرح طبقه بندی کارکنان پیمانکاری ، ساماندهی کارکنان ارکان ثالث، بروز رسانی مطالبات منابع انسانی، کاهش زمان محاسبه اسناد و پرداخت مطالبات پیمانکاران طرف قرارداد ، توجه ویژه به امر ورزش همگانی و توفیقات ورزشی و اقدامات مرتبط با ایفای مسئولیت های اجتماعی را از دیگر فعالیت های سال جاری شرکت عنوان کرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد