امروز

یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۶:۴۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: توسعه نظارت بر تعاونی های مسکن و تعلیق مدیران ناکارآمد بعضی از تعاونی ها و شناسایی و تشویق مدیران موفق از مهمترین برنامه های نظارتی این اداره کل در سال ١۴٠٠ است.

ارسلان غمگین در گفت و گو با خبرنگار  تفکر جوان بیان کرد: نظارت بر تعاونی های مسکن با تشکیل چهار تیم نظارتی خبره با همکاری دستگاههای نظارتی ذیصلاح در خوزستان تشدید می شود.

وی گفت: فعالیت تمام مدیران تعاونی های مسکن استان زیر ذره بین این هیات های نظارتی است که در صورت احراز هرگونه تخلف در شرکت مراتب با هماهنگی دادگستری تشکیل پرونده خواهد شد.

غمگین افزود: از همکاری تمام دستگاههای نظارتی ، برای شناسایی و در صورت وجود تخلف ، پاکسازی این بخش از تخلفات مالی در حوزه مسکن که بسیار مهم است ، استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به اینکه تیم های منتخب نظارتی حوزه تعاون آموزش های لازم برای رسیدگی به پرونده های تعاونی های مسکن را کسب کرده اند، اظهار داشت: نظارت بر قراردادها در پروژه ها، نحوه پرداخت وجوه اعضا به مجریان پروژه ها، بررسی تعهدات مدیران تعاونی ها به اعضا و بررسی تمام پرداخت ها از حساب تعاونی ها از اولویت های رسیدگی توسط هیات های نظارتی است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان ضمن رد هرگونه کوتاهی در پاسخگویی به هیات های نظارت بر تعاونی ها ، ادامه داد: به استناد بند۵ماده ٣۶ آیین نامه اجرایی قانون تعاون، مدیران شرکتهای تعاونی مکلف به ارائه اطلاعات و مدارک قانونی خود به بازرسان اعزامی بخش تعاون هستند و در صورت عدم همکاری تخلف آنها به مراجع قضایی اعلام خواهد شد.

غمگین با توصیه جدی به مدیران تعاونی ها برای توجه به شفافیت هزینه ها، ایفای تعهدات قانونی خود و شفافیت در قراردادهای تعهدآور افزود: همه فعالیت های تعاونی های مسکن تحت نظر خواهد بود و از کوچکترین انحرافی در اداره امور شرکت توسط مدیران تعاونی ها چشم پوشی نمی کنیم و برای ایفای حقوق مردم با تمام وجود تلاش خواهیم کرد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان از برنامه های راهبردی مدیریت تعاون استان که باعث توسعه نظارت ها شده است ابراز خرسندی کرد و گفت: تیم ستادی حوزه تعاون با برنامه جدی وارد عرصه نظارت شده که امید است درسال جدید شاهد پاکسازی مدیران احیانا نابلد و ناکارآمد پس از شناسایی در حوزه تعاونی های مسکن باشیم.

در خوزستان ۵هزار تعاونی فعال وجود دارد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد