امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۳:۵۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

رییس مرکز بهداشت خوزستان از خروج یک شهرستان این استان از وضعیت قرمز خبر داد و گفت: یکی دیگر از شهرهای خوزستان نیز از وضعیت نارنجی کرونا خارج شد.

به گزارش تفکر جوان  دکتر سیدمحمد علوی   در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: به دنبال محدودیت های اعمال شده و بهبود سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از تعداد شهرهای قرمز و نارنجی خوزستان کاسته شد اگر چه این وضعیت شکننده است.

وی افزود: ما با حالتی رو به رو هستیم که اگر لحظه ای غفلت کنیم مجددا شاهد افزایش موارد بیماری و مرگ هموطنانمان خواهیم بود.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بازدیدهای ایام عید می تواند خطر موارد بیماری را بیشتر کند اگرچه روند بیماری در خوزستان در چند روز اخیر نسبت به هفته گذشته به طور متوسط ۳۵ درصد کاهش یافته است.همچنین موارد بستری در بیمارستان ها ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است اما تغییر قابل توجهی در مرگ و میرها نداشتیم.

وی کاهش موارد بیماری را ناشی از رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی افرادی که به هشدارها توجه می کنند دانست و افزود: شست و شوی دست ها، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، اجتناب از سفر کردن و دورهمی های خانوادگی و پرهیز از شرکت در عزاداری و عروسی های پر تعداد راز موفقیت در کنترل بیماری است لذا باید مواظب باشیم.

علوی گفت: مواقعی که آمار این بیماری بالا می رود نباید ناامید شویم و مواقعی که روند بیماری پایین می آید نباید عادی انگاری کنیم. باید یاد بگیریم با این بیماری زندگی کنیم و پروتکل های بهداشتی را در تمام اوقات  رعایت کنیم.

با خارج شدن یک شهرستان خوزستان از وضعیت قرمز تعداد شهرستان‌های قرمز این استان به هفت شهرستان کاهش یافت.

ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی خوزستان و تردد خودرویی از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد ممنوع می باشد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد