امروز

یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۸:۰۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

دکتر لطف‌الله خواجه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: یکی از کارهایی که دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در بُعد پژوهشی انجام می‌دهد، طرح‌های تحقیقاتی است و بودجه این طرح‌ها از ۲ طریق تأمین می‌شود.

 

وی بودجه‌ اختصاص‌یافته از سوی وزارتخانه را یکی از منابع اجرای این طرح‌ها عنوان کرد و گفت: منبع دیگر تأمین اعتبار طرح‌های تحقیقاتی اجرای پروژه‌های مشترک و همکاری با دیگر سازمان‌ها است؛ البته بیشتر طرح‌های دانشگاه بومی و منطقه‌ای هستند تا بتوانیم نیاز شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف را از این طریق رفع کنیم.

 

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر افزود: هدف این است که طرح‌های پژوهشی دانشگاه کاربردی شوند و زمینه‌ی مناسبی برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود، از سوی دیگر نتایج کارهای تحقیقاتی به تولید و چاپ مقاله منتهی می‌شود و این امر جایگاه دانشگاه را از لحاظ علمی ارتقا می‌دهد. اعضای هیأت‌علمی دانشگاه طی سال‌های ۹۲ تا ۹۴، ۱۸۳ مقاله بین‌المللی و ۷۷۴ مقاله در مجلات داخلی به چاپ رسانده‌اند.

 

خواجه‌پور با بیان این‌که تنها راه ادامه حیات دانشگاه انجام فعالیت‌های تحقیقاتی کاربردی است، تصریح کرد: رویکرد این برنامه‌ها این است که دانشگاه به یک دانشگاه نسل سومی یعنی کارآفرین تبدیل شود که این امر نیاز به ارتقای سطح آموزش‌ها، تقویت مرکز رشد دانشگاه، ایجاد و تقویت شرکت های دانش بنیان، تربیت نیروی متخصص و متعهد و کاربردی کردن طرح‌های تحقیقاتی دارد؛ همچنین در تلاش هستیم تا ارتباط دانشگاه با صنعت را افزایش دهیم تا پروژه‌ها در ارتباط با نیازهای صنعت تعریف شوند و کاربردی باشند. این موضوع به اطلاع اعضای هیأت‌علمی نیز رسیده است.

 

وی با اشاره به طرح‌های پژوهشی انجام‌شده در این دانشگاه در سال‌های اخیر، گفت: اخیرأ تفاهم‌نامه‌هایی میان دانشگاه با سازمان آب و برق و اداره‌کل شیلات استان امضا شده است که بر اساس آن‌ها می‌توان کارهای تحقیقاتی مشترک انجام داد. از سال ۹۲ تا ۹۴، ۷۸ طرح تحقیقاتی در دانشگاه به تصویب رسید که برخی از این طرح‌ها در حال انجام هستند و برخی نیز به اتمام رسیده‌اند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد