امروز

پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۰:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

 

در این مراسم سردار سهرابی جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس تشریح کرد: ارزش‌های دفاع مقدس، جزء موارد قدرت و افتخار آفرین کشور برای آیندگان آن است که می‌تواند سرلوحه مقاومت و ایستادگی باشد. به گزارش پایگاه خبری تفکر جوان نبی سهرابی، در مراسم معارفه مدیر بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان اظهار داشت: حفظ ارزش‌های دفاع مقدس جزء وظایف همه ارگان‌ها و سازمان‌های شهری ،استانی و کشوری است که هر کدام در حد توان وظیفه‌ای در قبال این موضوع مهم دارد.
وی افزود: از مهمترین شاخص‌های قدرت افزایی هر سرزمین، حفاظت از ارزش‌های تاریخی آن و انتشار آن‌ها برای آیندگان است چرا که این ارزش‌ها سبب ایجاد حس میهن دوستی و حس افتخار در نسل های بعدی می‌شود و این از مهمترین شاخص‌های قدرت هر کشوری است.
سردار سهرابی در ادامه تشریح کرد: در بسیاری از کشورهایی که بخشی از تاریخ آنها در جنگ نظامی سپری شده است، حتی با وجود نادرستی آن جنگ و متجاوز بودن آنها، ولی باز با افتخار و احترام از آن یاد کرده و کوچکترین نمادهای جنگی را به یک سمبل قدرت و افتخار تبدیل می‌کنند.
وی در ادامه افزود: جنگ تحمیلی علیه ملت ایران، یک نبرد مقدس و دفاع مقدس بود که فقط نام آن کفایت می‌کند که تبدیل به سمبل بزرگ و افتخاری شود چراکه تک تک لحظات این جنگ مملو از نمادها و ارزش‌هایی است که مایه فخر و مباهات نسل‌های مختلف است.
وی همچنین بیان کرد: خوزستان سمبل عزت و سربلندی کشور است چراکه بیشترین جمع شهدا، مجروحین و آسیب دیدگان از جنگ که تاریخ شفاهی و سند قدرت آفرینی هستند از این استان است که با توجه به اینکه بزرگترین عملیات های دوران دفاع مقدس نیز در این استان شکل گرفته‌اند لذا خوزستان نماد عزت و افتخار ایران اسلامی شناخته میشود.
در این مراسم همچنین از تلاش‌های ارزشمند سردار یوسفی در سمت مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان تقدیر و سرهنگ عبدالرضا حاجتی به عنوان جانشین وی در این سمت معرفی شد.

خبرنگار:افشین سلیمانی کرتلائی

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد