امروز

جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۵:۳۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

۱۳۹۵۰۵۱۱۱۲۰۵۵۵۷۳۰۸۲۶۳۰۷۴

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: سردار نعمان غلامی امروز در نشست خبری قرارگاه مقابله با ریزگردها در محل بسیج رسانه خوزستان در اهواز اظهار داشت: حضرت آقا برای همکاری همه دستگاه‌ها در زمینه حل بحران ریزگردها تاکید دارند بنابراین بسیج جلساتی در جهت تحقق این هدف برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه بسیج در زمینه بیابان زدایی و آبخیزداری همکاری خواهد داشت، افزود: در ششم دی ماه در همین زمینه تفاهم نامه مشترکی با جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و  بسیج منعقد شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: همکاری و کمک به دولت در راستای ۴۵۰هزار هکتار آبخیزداری و ۵۰هزار هکتار بیابان زدایی در دستور کار بسیج قرار گرفته شده است.

وی با اشاره به بحران خوزستان گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری برای ورود همه دستگاه‌ها سبب ایجاد انگیزه شد لذا پیگیری بیابان زدایی در خوزستان در اولویت قرار گرفت.

سردار غلامی عنوان کرد: از ۵۰۰ هزار هکتار ابلاغ شده در سطح کشور برای آبخیزداری و بیابان زدایی تا روز گذشته ۷۰هزار هکتار در سیر مراحل اجرایی قرار گرفته شده است.

وی با بیان اینکه باید برای حل بحران ریزگردها و بیابان زدایی برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم، افزود: در این جهت یک کار جهادی انقلابی با هم افزایی بین دستگاه های دولتی و اجرایی همچنین ورود مردم لازم است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور حل ریزگردها و مسائل مرتبط با این موضوع از جمله بیابان زدایی را یک مسئله جدی و اولویت برای نظام دانست و تصریح کرد: بسیج این آمادگی را دارد که از همه ظرفیتهایش برای کمک به دولت در زمینه حل و مقابله با ریزگردها استفاده کند.

وی گفت: رویکرد بسیج این است که این تهدید را با انتخاب گونه‌هایی که مثمر و موثر در اقتصاد منطقه باشد به فرصت تبدیل کند به گونه‌ای که پوشش گیاهی کشت شده منبع درآمدی برای مردم باشد.

سردار غلامی عنوان کرد: بحث استفاده از ظرفیت راهیان نور در نظر گرفته شده و در همین راستا همه استان‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند به طوری که بخشی از فرصت زائران را با ارائه آموزش‌های لازم به موضوع کشت نهال و بیابان زدایی اختصاص داده شود.

وی افزود: برخی از گروه‌های علمی بسیج به صورت خودجوش مطالعاتی را در این زمینه ارائه داده‌اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: ۱۰۰میلیون هکتار از مراتع سطح کشور نیازمند مسائل آبخیزداری دارد.

وی افزود: اینکه مردم در زمینه بیابان زدایی و آبخیزداری اطلاعات لازم را کسب کنند می‌تواند منجر به تولید ثروت بسیار زیادی در سطح کشور شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم/مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز