امروز

سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۰۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

پایگاه خبری تفکر جوان؛به گزارش خبرنگار ما از بهبهان- فرماندار بهبهان درجلسه شورای مدیریت بحران شهرستان گفت: تاکنون ۴۱۰۰ هکتار از اراضی بخش زیدون با ۲۰۰۰لیترسم، سمپاشی شده و۷۰۰هکتار باقی مانده نیز در دستور کار قرار دارند.

محمد حری در ادامه افزود: احتمال آتش سوزی با توجه به پوشش گیاهی خاص منطقه که بواسطه بارندگی های اخیر ایجاد شده جدی است و باید بر اساس مصوبات شورای کشاورزی ، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی موضوع را دنبال نموده و نقاط حادثه خیز را در اراضی ملی و اراضی کشاورزی شناسائی و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

وی تاکید کرد: سازمان آب و برق می بایست در خصوص تصرفات و تجاوز به حریم رودخانه ، مسیل ها و کانالها پیگیری های قانونی را با جدیت بعنوان متولی امر داشته باشد و همزمان هم با متخلفین برخورد نموده و هم از تصرفات و ساخت و سازهای جدید قبل از اینکه منجر به ساخت و ساز شود ، جلوگیری نماید.
فرمانداربهبهان اظهار داشت: اگر شهرداری در رابطه با سرپوشیده کردن کانال های سطح شهر مطالعات و استعلام های لازم را انجام نداده است امور آب شرق بعنوان متولی باید جلوی ادامه کار را گرفته تا بصورت اصولی پس از طی مراحل قانونی کار انجام شود.
 الزام  شهرکهای دامداری جهت راه اندازی کوره لاشه سوز و آهک پاشی و لایروبی جدوال نیز ازمواردی بودنند که دراین جلسه، مسئولین امر در شهرداری ها و جهاد کشاورزی و محیط زیست مامور به انجام ان تا حصول نتیجه شدند.

*خبرنگار بهبهان – محمد خلیجی*

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز