امروز

شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۱:۵۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

۱۳۹۶۰۵۱۵۱۱۱۸۳۲۶۳۵۱۱۵۷۹۰۸۴

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان:  کیخسرو چنگلوایی در نشست شورای کشاورزی استان خوزستان اظهار داشت: در بخش کشاورزی سال زراعی گذشته باوجود شرایط اقلیمی نامساعد و تمامی مشکلات جوی  با همکاری درون و برون سازمانی، استانداری، سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، سازمان آب و برق توانستیم موفقیت‌های خوبی را در حوزه تولیدات محصولات استراتژیک ملی محور به دست آوریم.

وی با اشاره به این‌که محصولات استراتژیک تولید شده علاوه بر ملی بودن، جزو پروژه‌های  اساسی در اقتصاد مقاومتی هستند، گفت: ۱۵ درصد از کل گندم کشور در استان خوزستان تولید و همچنین ۱۱ درصد دانه روغنی کلزا با مقام دومی نیز در استان تولید شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به تولید ۳۸ درصد از ذرت کشور در استان اشاره کرد و افزود: ۹۷ درصد بهای گندم تاکنون پرداخت شده در صورتی که در دیگر استان‌ها بهای گندم تا میزان درصد پرداخت  شده است.

چنگلوایی با بیان این‌که برای اجرای ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار ۵۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض جذب کردیم، ادامه داد: علاوه بر این عتبار، ۶۷ میلیارد تومان دیگر را به ما اختصاص دادند.

وی با اشاره به این‌که ۹۷ درصد چغندرقند کشت پائیزه متعلق به استان خوزستان است، عنوان کرد: بیش از ۱۰۰ هزار تن تولید قند را در استان خوزستان داشتیم و در مجموع چغندرقند و نیشکر منجر به تولید حدود ۵۰ درصد قند کشور شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این‌که چغندرقند و کلزا جزو دو کشت محوری و راهبردی استان باتوجه به پایداری تولید و سودآوری است، افزود: در حوزه مارون انتظار برطرف شدن مشکل برای این دو محصول را خواستاریم.

چنگلوایی با اشاره به اشتغال دو نفر کارگر فصلی به ازای هر هکتار بیان کرد: با افزایش سطح زیر کشت به ویژه در زمینه تولید محصولات چغندرقند و کلزا شاهد افزایش اشتغال‌زایی، تقویت اقتصاد و صنعت می‌شویم.

منبع:خبرگزاری تسنیم – مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز