امروز

جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۰۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

۱۶۹۸۴۵

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بانک‌های خصوصی عنوان می‌کنند که سود سپرده به مردم نمی‌دهند و با راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و از آن محل به مردم سود پرداخت می‌کنند.

 

وی افزود: این کار بانک یک کلاه قانونی است که به مردم از طریق خرید سهام یک شرکت سرمایه سود پرداخت می‌کنند و مردم نمی‌دانند که این سودهای سرمایه‌گذاری از محل چنین بانک‌هایی تحقق پیدا نمی‌کند.

 

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور تصریح کرد: بانک مرکزی شاید بتواند درصدی از سپرده‌ها را تضمین کند اما برای سپرده‌گذاری مردم در شرکت‌های سرمایه‌گذاری از طریق بانک‌ها هیچ ضمانتی ندارد و مردم ممکن است به پولشان نرسند.

 

پناهی زاده عنوان کرد: بانک‌ها شرکت‌هایی را تاسیس کرده‌اند و از آن محل فرار قانونی انجام می‌دهند و سپرده‌های مردم را از آن‌ها دریافت می‌کنند. مردم تصور می‌کنند که طرف آن‌ها بانک است اما این شرکت‌های سرمایه‌گذاری در اختیار بانک‌ها هستند و به عبارتی طرف مردم این شرکت‌ها هستند.

 

وی با بیان این‌که نظارت بانک مرکزی از گذشته بهتر شده است اما کافی نیست، گفت: هنوز هم شاهد فعالیت موسسات و بانک‌های غیر قانونی در کشور هستیم اما مشکل ما تنها فعالیت موسسات مالی غیر مجاز نیست و مساله این است که بانک‌ها و موسسات قانونی هم تخلف می‌کنند.

 

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور خاطرنشان کرد: بانک مرکزی باید به وظیفه و مسئولیت خود عمل کند و راجع به موسسات مالی مجاز و بانک‌های خصوصی اقدامی انجام دهد زیرا تعدادی از بانک‌ها و موسسات مجاز نیز قوانین را زیر پا می‌گذارند و بخشنامه کاهش سود بانکی را رعایت نمی‌کنند.

 

پناهی زاده اظهار کرد: به دلیل رعایت نکردن بخشنامه‌ها، خروج پولی که باید از طریق کاهش سود سپرده‌ها، به بخش تولید وارد می‌شد، محقق نشد زیرا نظارت لازم در این زمینه انجام نگرفت.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا – مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز