امروز

شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۲:۲۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

۳۰

به گزارش تفکرجوان،  میرشجاعیان، معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در نشست خبری صبح امروز، در پاسخ به پرسش خبرنگار ما، که آیا سازمان‌ها و نهادها می‌توانند از منابع عمومی حسابی به نفع خود یا سازمان متبوع‌شان ایجاد کنند از آن سودی دریافت کنند و  آیا این موضوع قانون شامل حامل قوه قضائیه هم می‌شود یا خیر؟ ، اظهار داشت: بر اساس قوانین کشور، باید تمامی حساب‌های عمومی به نام دستگاه‌های عمومی باشد و در قالب ضوابط حرکت کنند و به اعتقاد ما هیچ حسابی نباید مخفیانه و محرمانه باشد و باید کلیه حساب‌ها شفاف‌سازی شود.

وی افزود: کلیه حساب‌ها باید در بانک مرکزی متمرکز شوند و از حساب‌های بانک‌های تجاری خارج شوند و همه دریافت‌ها و پرداخت‌‌ها باید از طریق خزانه انجام شود.

میرشجاعیان گفت: این حرکت خوبی در مجموعه دولت است که دستگاه‌های مختلف در صورتی که پرداخت‌های متفاوتی داشته باشند، کنترل می‌شوند و خزانه الکترونیک می‌تواند همه مشکلات را حل کند.

وی افزود: تمرکز حساب‌ها در حسابی واحد و گزارش دهی منظم و نقل و انتقال‌ها از طریق خزانه باید صورت گیرد و هیچ فرد دیگر نمی‌تواند دریافت ها و پرداخت‌های نجومی داشته باشد و از این پس خزانه پرداخت حقوق کارمندان را به صورت مستقیم انجام می‌دهد.

وی گفت: از این پس دولت در دیواری شیشه‌ای قرار می‌گیرد و هر گونه حرکت آن مورد رصد است و اتفاقات گذشته تکرار نخواهد شد و با کمک سازمان برنامه،  خزانه و بانک مرکزی این موضوع رصد می‌شود.

انتهای پیام/ایلنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز