امروز

چهارشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۱۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: انتظار داریم فرمانداران شهرهای قرمز نظارت و بازرسی بر فعالیت اصناف و بازار را جدی تر گرفته و در این خصوص مطابق با شیوه نامه های ستاد ملی عمل کنند.

به گزارش  تفکر جوان رضا نجاتی چهارشنبه در یک برنامه تلویزیونی در صدا وسیمای خوزستان اظهار داشت: بر اساس بررسی ها اکنون بیمارستان های استان در شهرستان های قرمز در حال تکمیل است که این یک هشدارجدی  برای مردم است و همه باید این موضوع را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه روند ابتلا به بیماری و آمار بستری ها در استان سیر صعودی دارد افزود: ما نگران آن هستیم که در روزها و هفته‌های آینده بیمارستان های استان نتوانند خدمات لازم به بیماران کرونایی ارائه دهند لذا امیدواریم که مردم پروتکلهای بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان در خصوص نظارت بر واحدهایی که باید تعطیل شوند گفت: در این زمینه فرمانداران باید بیشتر توجه کنند و شیوه نامه هایی که به آنها ارسال شده باید دقیق‌تر و با نظارت جدی انجام شود همچنین ستادهای شهرستانی باید جلسات و بازرسی‌های مستمری داشته باشند.

وی ادامه داد: در شهرهای قرمز به جز مشاغل گروه یک نباید مشاغل دیگری فعالیت کنند در حالی که ما خلاف این موضوع را مشاهده می‌کنیم لذا فرمانداران باید شدت بیشتری بر نظارت ها داشته باشند و با افرادی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازند برخورد قانونی داشته باشند.

نجاتی بیان کرد: تا زمانی که اصناف و مشاغل فعالیت داشته باشند ازدحام مردم در خیابان ها بیشتر است. وقتی که بازارها همچنان باز باشد در واقع به نوعی شرایط را برای حضور مردم مهیا کرده ایم.

وی عنوان کرد: اگر محدودیت ها و شرایطی را که قبلا داشتیم مجددا به صورت جدی اجرایی کنیم قطعا این حجم از جمعیت برای خرید به سطح شهر نمی‌آیند. اکنون شرایط خاصی در استان حاکم شده است و مردم باید دستورات بهداشتی را رعایت کنند. در شهرهای قرمز و نارنجی تنها شاغلین اجازه فعالیت دارند که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شده است و فعالیت دیگر اصناف ممنوع است.

در حال حاضر ۱۰ شهر استان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین ورود و خروج به شهرهای قرمز و تردد خودروها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح ممنوع است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز