امروز

جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۰:۱۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

۲۶۲۸۵۳۶

شبکه خبری تفکر جوان؛ سرهنگ سید نقیب فاطمی شامگاه شنبه در نشست ستاد اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه اظهار کرد: همه مدیران در مدت زمان کوتاهی کاری انقلابی و جهادی انجام و همه مشکلات حل شد.

وی افزود: قرار بود جاده مواکب مثل پارکینگ ها آسفالت شود و راه بیفتد تا از ورود خودرو به مواکب جلوگیری شود.

معاون عملیات نیروی انتظامی خوزستان تصریح کرد: قسمت سوم مواکب هنوز جاده آسفالت و آماده نشده و در صورت تردد گرد و خاک ایجاد می شود.

سرهنگ فاطمی بیان کرد: شهردار بستان باید تعهد دهد که هر جا در مرز چذابه دیوار نیست مانع ایجاد کند و در صورت خروج حتی یک ماشین باید پاسخگو باشد.

وی با اشاره به ضرورت استحکام گیت های بازرسی ورودی مرز چذابه با توجه به احتمال تجمع و ازدحام جمعیت و احتمال هجوم آنها ادامه داد: گیت ورودی بازرسی به مرز چذابه باید با استحکام بنا شود.

معاون عملیات نیروی انتظامی خوزستان یادآور شد: گیت های ورودی سالن پایانه مشخص شده و استدعا داریم که از روز دوشنبه حتما گیت ها برقرار شود، ضمن اینکه ۲۵ دستگاه کانکس ۱۲ متری درخواست کردیم.

به گفته سرهنگ فاطمی و تصویب ستاد اربعین حسینی، خوزستان تردد خودروهای تجاری از ۱۰ روز قبل از اربعین تا ۱۰ روز پس از آن ممنوع است.

وی اضافه کرد: در مرز چذابه سه پایگاه اطلاعات، آگاهی و پلیس پیشگیری برای امنیت مواکب و جلوگیری از بروز موارد ناخواسته احداث و مستقر می شود.

معاون عملیات نیروی انتظامی خوزستان گفت: جلسه مشترکی با ستاد عتبات عالیات درباره مواکب و نحوه تردد خودروها و افراد عضو مواکب داشتیم که قرار شد دو نوع کارت تردد داشته باشیم و مدیریت تردد خودرو بین مواکب برعهده خود عتبات عالیات است؛ برای کنترل تردد نیرو در اختیار آنها قرار می دهیم و برای هر مواکب سه متر حریم گذاشتیم.

سرهنگ فاطمی بیان کرد: مدیریت مجموعه مواکب باید با خود عتبات عالیات باشد و اداراتی در مرکز استان از طریق استانداری و در شهرستان ها از طریق فرمانداری کارت تردد برای آنها صادر می شود.

وی افزود: یک هزار خودرو برای بحث خدمت رسانی در مواکب معرفی شد که با بررسی ۵۰۰ خودرو کم شد.

معاون عملیات نیروی انتظامی خوزستان با اشاره به ضرورت شناسایی افراد در زمان تردد  شبانه در مرز خواستار روشنایی فنس ها و آسفالت شدن حوضچه جمعیتی مواکب شد و گفت: در پایانه محل استقرار از طریق ناجا مدیریت می شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر-خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز