امروز

چهارشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۹:۲۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

۲۵۲۴۵۵۶

 

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل امروز در جمع خبرنگاران درخصوص جوسازی و اقدامات اخیر آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی هم گفت: به آقای امانو توصیه می کنم که از گذشته پند گیرد و مورد القای آمریکا قرار نگیرد. هیچ کاری نمی توان علیه جمهوری اسلامی انجام داد.

مشاور مقام معظم رهبری درباره موضوع بازدید غربی ها از مراکز نظامی کشورمان اظهار کرد: مراکز نظامی ایران جزئی از امنیت ماست و هیچ کسی اجازه بازدید از آن را ندارد. می خواهد آمانو باشد یا غیر آمانو.

ولایتی در مورد سفر سردار باقری به ترکیه گفت: شاید اولین بار بود که در این سطح در جمهوری اسلامی سفر صورت می گرفت و استقبال ترکیه و نوع بحث هایی که مطرح شد، تعیین کننده بود.

وی تاکید کرد: ترکیه و ایران دو کشور همسایه با تاریخ طولانی و روابط حسنه هستند که حُسن همجواری رو به توسعه دارند. امیدواریم در آینده شاهد پیشرفت این روابط باشیم.

همه پرسی اقلیم کردستان مقدمه تجزیه عراق است

ولایتی در خصوص همه پرسی در عراق گفت: ما از تمامیت ارضی عراق و همه کشورهای منطقه دفاع و حمایت می کنیم. این همه پرسی علیه تمامیت ارضی عراق است.

ولایتی تاکید کرد: دولت عراق با این همه پرسی مخالف است و جمهوری اسلامی ایران که روابط استراتژیک با عراق دارد بر این همه پرسی رضایت ندارد چرا که این موضوع متضاد با تمامیت ارضی و هویت ملی کشور عراق است.

وی خاطرنشان کرد: این کار بدون تردید به تمامیت ارضی عراق لطمه می زند و مقدمه تجزیه عراق خواهد بود.

ولایتی در خصوص سفر هیات عربستانی به ایران گفت: ایران و عربستان در خصوص موضوع حج توافق کردند و این مساله به خوبی برگزار شد و دو طرف بر توافق خود وفادار هستند.

وی ادامه داد: هیاتی از ایران به عربستان و از عربستان به ایران برای سرکشی سفارت های بسته شده دو کشور سفر خواهند کرد که این موضوع گام مثبتی خواهد بود.

ولایتی اضافه کرد: ما در روابط دو جانبه مشکلی با عربستان نداریم اما در مسائل منطقه ای توصیه ما این است که عربستان در امور کشورهای منطقه دخالت نکند.

اماراتی ها حرف بی حساب زیاد می زنند

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب در خصوص صحبت های مسئولان اماراتی درباره ایران گفت: اماراتی ها صحبت های بی حساب زیاد مطرح می کنند.

وی در خصوص کشتار مسلمانان میانمار تاکید کرد: از جمله بی منطق ترین کارها در جهان کشتار و اخراج مسلمانان میانمار است.

ولایتی خاطرنشان کرد: مسئولان میانمار یک ادعای واهی نژادپرستانه دارند و آنها می گویند چند هزار سال پیش مسلمانان آنجا در این مکان نبودند.

وی خاطرنشان کرد: خانمی که اکنون در این کشور حاکم است غربی ها فریاد مظلومیت آن را در گذشته در بوق می دمیدند اما اکنون وی مانند ژنرال های میانمار رفتار می کند.

ولایتی اظهار داشت: این سیاست یک سیاست شکست خورده است و این کشور را تبدیل به رژیم اشغالگر اسرائیل در جنوب شرق آسیا می کند.

وی عنوان کرد:  مجامع بین المللی باید جدی تر جلوی آنها بایستند.

آمریکا در منطقه ما خود را شکست خورده می داند

ولایتی در خصوص صحبت های نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت: اولین بار نیست که این فرد اظهارات ضد ایرانی می کند و آمریکایی ها هم اولین بار نیست که اظهارات ضد ایرانی دارند.

وی افزود: با توجه به پیروزی ها در دیرالزور، موصل و حلب و ان شا الله در رقه، آمریکایی ها خود را شکست خورده می دانند.

ولایتی عنوان کرد: دومینوی پیروزی دولت های قانونی عراق و سوریه شروع شده و آمریکایی ها در منطقه آبرو و نفوذ ندارند.

وی تاکید کرد: حرف های نیکی هیلی تازه نیست و هیچ اثری در جمهوری اسلامی ایران ندارد، اینها می خواهند برجام را زیر پا بگذارند اما دنیا جلوی آن ها ایستاده است.

برنامه دانشگاه آزاد جلوگیری از فرار مغزهاست

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد گفت: با جذب نخبگان و بورسیه کردن آن ها در این دانشگاه می‌توانیم مانع از فرار مغزها از کشور شویم.

ولایتی خاطرنشان کرد: غربی‌ها که از سال‌ها پیش موضوع جذب نخبگان را از کشورهای جهان سوم طراحی کرده‌اند، قصد دارند از این افراد به نفع خودشان استفاده کنند.

وی عنوان کرد: این موضوع ضررهای کوتاه‌مدت و بلندمدتی دارد، چرا که وقتی مجموعه ژنتیکی و بااستعداد کشوری از آن خارج شود، به آن کشور ضرر بلندمدت وارد می‌شود.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد، موضوع ارتقای کیفیت را از برنامه‌های دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت: کیفیت در این دانشگاه باید به حدی افزایش یابد که این دانشگاه انتخاب اول داوطلبان در کنکور باشد.

جایگزینی رشته‌های کاربردی در دانشگاه آزاد

ولایتی ادامه داد: برنامه داریم رشته‌های کاربردی و کارآفرین را جایگزین رشته‌های فاقد دانشجو کنیم.

وی تأکید کرد: به طور مثال بسیاری از کارخانه‌ها و شرکت‌های صنعتی، مایل و خواستار تربیت نیروی تکنیسین کاردانی و کارشناسی هستند که ما نیز این برنامه را در دستور کار داریم.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد گفت: تغییر عنوان برخی از رشته‌های دانشگاه آزاد با موافقت وزارت علوم، راهگشای خالی ماندن بخشی از ظرفیت‌های این دانشگاه خواهد بود.

ولایتی اظهار داشت: صندلی خالی در اساس، یک پیشرفت است چرا که در گذشته ایران با مشکل ورود متقاضیان به آموزش عالی مواجه بود، اما امروز افراد متقاضی می‌توانند وارد آموزش عالی شوند.

اجازه نمی‌دهیم با چهره اسلامی، کار ضد اسلامی در دانشگاه صورت گیرد

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: نمی‌شود و اجازه نمی‌دهیم اساتید با چهره اسلامی وارد این دانشگاه شوند و کار ضداسلامی انجام دهند؛ اجازه نمی‌دهیم تبلیغ یکطرفه لاابالی‌گری و اباهی‌گری در دانشگاه آزاد صورت گیرد.

وی گفت: نمی‌شود زیر پرچم حکومت اسلامی، یک نفر که عنوان استاد را یدک می‌کشد، یک میکروفن دست گیرد و هر چه مد نظرش است را بگوید، بدون آنکه دانشجویان فرصت داشته باشند، جواب دهند؛ این رفتار ظالمانه است.

ولایتی ادامه داد: این دانشگاه با پسوند «اسلامی» تأسیس شده و نباید ضد اهداف دانشگاه فعالیت صورت گیرد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: ما فردی را مجبور نمی‌کنیم چیزی که عقیده‌اش نیست، درس دهد بنابراین آن هایی که معتقد هستند، می‌توانند در این دانشگاه تدریس کنند.

وی افزود: در کشورهای دیگر نیز این‌گونه است؛ فردی که استاد یکی از دانشگاه‌های آمریکا بود و در خصوص نظریه داروین صحبت‌هایی انجام داد، آن را از دانشگاه بیرون کردند و نگذاشتند تدریس خود را ادامه دهد.

ولایتی گفت: آن ها در بی‌دینی خود و ترویج اباهی‌گری و ضد وحیانی بودن تعالیمات خود چنان پایبند هستند و کسی که ضد حرف‌های آن ها را می‌زنند، نمی‌گذارند در دانشگاه تدریس کند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد تأکید کرد: یکی از اساتید این دانشگاه آمده و اثبات می‌کند که مصلحت ایران در این است که با اسرائیل متحد شود؛ این آقا در جمهوری اسلامی و زیر پرچم این کشور و در دانشگاه آزاد این موضوع را مطرح می‌کند، بنابراین نمی‌شود با چهره اسلامی وارد این دانشگاه شد و کار ضد اسلامی کرد.

حقوقی از دانشگاه آزاد نمی‌گیرم

وی اظهار داشت: از ابتدا که وارد دانشگاه آزاد شده‌ام، هیچ حقوقی از این دانشگاه دریافت نکرده‌ام.

ولایتی در خصوص حقوق مدیران فعلی دانشگاه آزاد نیز گفت: مدیران این دانشگاه بر اساس مصوبه هیأت دولت حقوق دریافت می‌کنند و غیر از این نخواهد بود؛ این موضوع نیز در زمان سرپرستی دکتر نوریان، مورد توافق من و ایشان قرار گرفت.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد در پاسخ به فعالیت خبرنگاران در رسانه‌های این دانشگاه افزود: بعد از تغییر مدیریت‌ها در این دانشگاه، عده‌ای از همکاران رسانه‌ای استعفا داده‌اند و با توجه به اینکه مدیران جدید نظراتی داشتند، افرادی که استعفا نداده‌اند، همچنان مشغول فعالیت هستند.

وی در خصوص قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون سال ۶۷ مصوب مجلس شورای اسلامی بر تشکیل کمیته سه نفره برای تائید رشته‌های این دانشگاه تأکید دارد که این قانون در تیرماه نیز مجدداً مورد تأئید قرار گرفته است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز