امروز

جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۳۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

۱۶۳۳۵۸

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: حسن کریمی اظهار کرد: مصرف انرژی در شهرستان اهواز نسبت به سال گذشته حدود ۱۲ درصد رشد داشته و با توجه به این موضوع اهمیت رعایت الگوی مصرف برق توسط شهروندان اهوازی، چند برابر شده است.

وی افزود: مشترکان باید الگوی مصرف برق را در ساعات پیک رعایت کنند تا شاهد قطعی برق خارج از برنامه اعلامی توسط شرکت توزیع نیروی برق اهواز، نباشیم زیرا در اثر استفاده نادرست و خارج از الگوی مصرف، بار شبکه بالا می‌رود و کابلی که خطوط را به هم متصل می‌کند و در اصطلاح به آن “جمپر” می‌گویند، می‌سوزد و باعث خاموشی در برخی از مناطق می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: در اهواز کمبود برق نداریم و اگر در برخی از مناطق شاهد قطعی برق خارج از برنامه هستیم به دلیل آن است که مشترکان در آن مناطق الگوی مصرف برق را رعایت نکرده‌اند و این عدم رعایت الگوی مصرف، باعث افزایش بار و در نتیجه خاموشی آن نقطه می‌شود.

کریمی در خصوص خاموشی‌های با برنامه که به صورت روزانه در برخی از مناطق اهواز اجرا می‌شود، گفت: این خاموشی‌ها با توجه به سنجش‌های انجام گرفته به صورت پیشگیرانه در مناطق اهواز اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که در شرایط گرم آب و هوایی قرار داریم و گرمای هوا زودتر از سال‌های گذشته به سراغ اهواز آمده است، از شهرواندان اهوازی درخواست می‌کنیم که الگوی مصرف در ساعات پیک را رعایت کنند تا شاهد خاموشی‌های خارج از برنامه در مناطق نباشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز توصیه کرد: شهروندان اهوازی از لوازم برقی غیرسرمایشی در ساعات پیک مصرف، استفاده نکنند و زمان بکارگیری این وسایل مانند اتو و جاروبرقی را به ساعت‌های اولیه صبح موکول کنند زیرا استفاده از لوازم سرمایشی در این هوای بسیار گرم، حکم اکسیژن را برای بدن مردم دارد و در اولویت سایر لوازم است.

کریمی خاطرنشان کرد: تغییر ساعت کار ادارات توسط استانداری خوزستان نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف برق در ساعت‌های پیک مصرف داشت که در این زمینه از اقدام استانداری خوزستان تشکر می‌کنیم.

منبع:خبرگزاری ایسنا – مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز