امروز

جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۴:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

۱۳۹۵۰۵۰۹۲۲۳۱۲۲۶۹۵۸۲۵۲۸۶۴

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: جواد کاظم‌نسب الباجی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات نمایندگان استان در راستای مسائل مرتبط با صنایع آلاینده به‌ویژه صنایع آلاینده در اهواز است، اظهار داشت: نمایندگان درصدد هستند که هر موسسه، کارخانه و یا کارخانجاتی اگر بخواهد در استان فعالیت کند باید در ابتدا مجوز زیست محیطی را اخذ کند.

وی با بیان اینکه کسب مجوز زیست محیطی باید از نخستین مجوزهای لازم برای هر صنعت باشد، افزود: در کمیسیون کشاورزی لایحه هوای پاک را با هدف تاکید بر کسب مجوز زیست‌محیطی مصوب کردیم که برای تائید به صحن ارجاع می‌شود.

نمایند مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه احداث تاسیسات جدید همراه با مجوز زیست‌محیطی باشد، بیان کرد: آن دسته از تاسیساتی که آلایندگی ایجاد می‌کنند، جریمه می‌شوند و جریمه نیز به خزانه واریز و سپس مبالغ جمع‌آوری شده در اختیار سازمان محیط زیست قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: فشارهای نمایندگان در مجلس دهم نسبت به دوره‌های گذشته برای کاهش آلایندگی‌های صنایع بیشتر از قبل بوده و مطمئن باشد که این موضوع در خوزستان بیشتر پیگیری می‌شود.

الباجی به صنایع آلاینده اشاره کرد و گفت: پتروشیمی، فولاد و حتی نیشکر یکی از صنایع آلوده کننده محیط زیست هستند که باعث ایجاد آلایندگی زیادی در استان شده که ما در حال جلوگیری از اتفاقاتی هستیم که سبب ایجاد ضرر و زیان برای مردم می‌شود.

وی افزود: بودجه مورد نیاز برای مقابله با آلایندگی‌ها در حال تصویب است، همچنین جریمه‌ها بر‌اساس لایحه هوای پاک گرفته می‌شود، در‌آمدهای زیادی برای انجام اقداماتی برای مقابله با آلایندگی‌ها خواهد داشت.

انتهای پیام/تسنیم

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز