امروز

چهارشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۳:۲۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

۱۳۹۵۰۵۲۷۱۴۳۷۳۱۹۶۸۴۰۹۰۲۴

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: سید حسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبرنگاران گفت: ثبت سهام عدالت در سامانه باید به عرضه و خرید و فروش در بورس منجر شود اما هنوز شرایطی برای این امر فراهم نشده است.

وی افزود، بایستی انتظارات سهامداران این طرح همانند حق  خرید و فروش  به آنها واگذار شود و مردم در تصمیم گیریهای مدیریتی نقش داشته باشند.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه صاحبان سهام  باید بتوانند سهام خود را مدیریت کنند، تاکید کرد:صاحبان سهام عدالت باید در هیئت مدیره حضور داشته باشند و اگر اجازه دخل و تصرف در سهام وجود نداشته باشد همچنان سهام افراد در حالت مسدود شده قرار دارد و آزاد سازی صورت نگرفته است.

نماینده شاهرود در مجلس دهم،تاکید کرد:سهامداران هر شرکت  می‌توانند در انتخاب مدیرعامل خود مشارکت و سهم داشته باشند،در حالی که مردم در تصمیم سازی مدیریتی سهام عدالت مشارکت ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: باید مشخص شود که حساب سود و زیان شرکتها و صورت های مالی آنها چگونه محاسبه شده و البته این موضوع باید توسط دستگاه های رسمی نظارتی تایید شود.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس اینگونه فکر می‌کردند که با راه اندازی سامانه جدید کنترل سهام و شرکتی که سهام متعلق به آن است در اختیار مردم قرار می گیرد،اما به نظر میرسد سهام عدالت همچنان در اختیار افراد خاصی  است  و اراده ای در تشکیل مجامع این سهام  وجود ندارد

منبع:خبرگزاری تسنیم/مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز