امروز

شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۵:۵۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

۲۶۵۷۵۷۳

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: کیومرث حاجی زاده پیش از ظهر امروز در همایش رابطان مدیریت بحران، فرمانداری ها، شهرداری ها و دستگاه های اجرایی خوزستان اظهار کرد: برای اولین بار گردهمایی با این گستردگی با حضور رابطان مدیریت بحران برگزار می کنیم.

وی افزود: استان خوزستان ویژگی های متفاوتی دارد که از آن جمله می توان به شرایط اقلیمی، مدل های آب و هوایی، وضیت جغرافیایی اشاره کرد. یک سری دستکاری ها در طبیعت و همچنین خشکسالی های پی در پی نیز بر مشکلات افزود.

حاجی زاده بیان کرد: چند روز قبل در استان خوزستان همزمان طی یک ساعت چهار نوع آب و هوا داشتیم؛ آفتاب در آبادان، ماهشهر گرد و غبار با دید ۱۰۰ متر، در کوه های زاگرس سمت بازفت برف و تگرگ و همچنین در اهواز نیز بارش باران را داشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران استان باید به نقطه ای برسد که در هر چهار مقوله بحران دچار مشکل و کمبود نباشیم.

حاجی زاده با اشاره به اینکه نام خوزستان در کمک به زلزله کرمانشاه درخشید، در ارتباط با اقدامات آموزشی انجام شده در حوزه بحران گفت: زلزله و برخی بحران های از این دست قابل پیش بینی نیستند و باید آمادگی لازم برای مقابله با آنها را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه گوریه در چند مدت اخیر بیش از ۷۰ بار لرزیده است، ادامه داد: باید در بحث آموزش برای متولیان و جامعه هدف که مردم هستند توجه ویژه ای را معطوف و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حاجی زاده با اعلام این خبر که چهار کمیته ذیل کارگروه آموزش و اطلاع رسانی تشکیل و اقدامات مؤثری را پیگیری می کنند، گفت: اگر خوزستان دچار بحران شود به تبع کشور دچار بحران می شود و امیدوارم با هم افزایی خوب دستگاه های استان قدم های خوبی در زمینه ستاد بحران برداریم.

منبعکگخبرگزاری مهر- مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز