امروز

چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۵۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

۴۷۶۹۲۷_۵۶۹

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: سردار حسین ساجدی نیا روز دوشنبه در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارقان پایتخت، اظهار داشت: در ۴۸ ساعت گذشته ماموران پایتخت با اجرای طرح مقابله با سارقان، موفق شدند ۱۹۹ نفر سارق که در قالب ۴۱ باند سرقت می کردند را شناسایی و دستگیر کنند. بر اساس آمایش انجام شده ۱۰۳ نفر از این سارقان سابقه دار بودند و دیگر سارقان برای اولین بار از سوی پلیس دستگیر شدند.

به گفته رئیس پلیس تهران متوسط سن سارقان دستگیر شده ۱۹ تا ۲۵ سال است.

وی با اشاره به اینکه صحنه سرقت این سارقان بازسازی شده است، تاکید کرد: در میان سارقان دستگیر شده، سارقان آرایشگاه های زنانه نیز وجود دارد.

رئیس پلیس تهران در مورد بازگرداندن اموال مسروقه به مال باختگان گفت: نرم افزاری را طراحی کردیم که بر اساس آن مال باختگان با مراجعه به فضای مجازی می توانند کشفیات پلیس از سارقان را ببینند که امیدواریم این طرح که به پلیس آگاهی نیروی انتظامی ارائه شده است تا پایان سال به صورت آزمایشی در تهران اجرا شود.

وی با اشاره به تعامل خوب قوه قضائیه با پلیس تهران گفت: خوشبختانه در سال ۹۵ دادستان تهران و معاون امور سرقت وی تعامل بسیار خوبی را با پلیس داشتند.

وی با اشاره به اینکه از دستگاه قضا درخواست کرده ایم که مرخصی سارقان را در ایام پایانی سال لغو کند، گفت: برای کاهش سرقت از دادستانی تهران درخواست کردیم تا مرخصی پایان سال سارقان را لغو کنند و امیدوار هستیم با همکاری خوب دستگاه قضا میزان سرقت در پایتخت کاهش یابد.

وی از افزایش گشت های موتوری پلیس در تهران خبر داد و گفت: تا پایان سال علاوه بر افزایش نیروی انسانی ۲۵۰ گشت موتوری پلیس به پایتخت اضافه می شود.

ساجدی نیا در مورد سرعت کشف جرم در تهران گفت: در حال حاضر ۹۸ درصد قتل های رخ داده در تهران در همان ماه های اول کشف و قاتل دستگیر می شود؛ این درحالی است که در حوزه سرقت منزل، خودرو و زورگیری نیز جرم را در ۶ ماهه اول کشف می کنیم. خوشبختانه میزان افزایش کشف سرقت در تهران ۲۰ درصد افزایش یافته است اما مهمتر از افزایش کشف بیشتر شدن احساس امنیت در میان شهروندان است.

وی در پایان با اشاره به اینکه برخی از سرقت ها با دوربین مدار بسته محل سرقت کشف می شود، از شهروندان خواست ساختمانهای خود را به دوربین های مدار بسته مجهز کنند تا در صورت وقوع سرقت بتوانند به پلیس کمک کنند.

انتهای پیام/میزان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز