امروز

شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۴:۳۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

n83065623-72601975

شبکه خبر تفکر جوان:محمود معزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این طرح برای دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می شود ، افزود: این طرح شامل مجموعه ای از خدمات و اقدامات مختلف در جهت مصونیت بخشی و توانمند سازی دانش آموزان در راستای پیشگیری از گرایش آنها به آسیب های اجتماعی است که توسط اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اجرا می شود.
وی غربالگری، آموزش، مشاوره، درمان، مددکاری و بازتوانی را از مراحل انجام طرح مداخله و حمایت های روانی- اجتماعی ویژه دانش آموزان آسیب دیده دانست و گفت: مرحله اول این طرح برای نوجوانان در معرض خطر انجام می شود اما مرحله نهایی این طرح شامل درمان و بازتوانی دانش آموزان آسیب دیده خواهد بود.
وی بیان کرد: مراقبت مستمر نسبت به وضعیت خطر پذیری نوجوانان و مدارس خوزستان و طراحی الگو و ارایه خدمات برای مصونیت بخشی به دانش آموزان در معرض خطر و آسیب دیده بخشی از اهداف طرح مداخله روانی اجتماعی است.
معزی اضافه کرد: به منظور ظرفیت سازی برای مداخله سریع، به موقع و موثر در فوریت های اجتماعی دانش آموزان کارگاه های آموزشی سراسری «مدیریت مورد» نیز برگزار شد که در این کارگاه ها مباحثی با عنوان آشنایی با اورژانس اجتماعی ، شناسایی و غربالگری دانش آموزان در معرض خطر و آسیب دیده و نحوه مداخله مختصر و مراقبت اولیه در مدرسه مورد بررسی قرار گرفت.
در خوزستان یک میلیون و یکصد هزار دانش آموز در بیش از هشت هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا – مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز