امروز

دوشنبه, ۳ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۹:۰۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگارما؛ حجت الاسلام حسینی؛امام جمعه و میرزاپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی هندیجان با مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی خوزستان دیدار کردند. در این دیدار حضور مرتضی جمشیدی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل برگزارشد ، مسائل مهم ، نیازها و نقطه نظرات حوزه فرهنگ و هنر در هندیجان بیان، مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان  حمایت امام جمعه از فعالیت های فرهنگی و هنری هندیجان را ارج نهاد و این حمایت را پیش درآمد و رمز موفقیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در هندیجان دانست، وی گفت: ظرفیت های مهم و قابل توجه که می توانند در معرفی شهرستان هندیجان نقش داشته باشند می بایست شناسایی و معرفی شوند که این فرهنگ سازی در حوزه های مختلف اجتماعی فرهنگی و حتی اقتصادی نیز می تواند باشد.

دکتر محمد جوروند اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی ،‌پتانسیل و مکانیزم مناسبی برای توسعه فرهنگی در شهرستان هاست و می توان بسیاری از نقیصه ها و مسایل گوناگون و مورد نیاز را با گذراندن مصوباتی با پشتیبانی فرماندار به عنوان نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی سامان بخشید.

وی حضور فرماندار در جلسات این شورا را مهم خواند و خاطرنشان کرد: با بهره گیری از توان و هم افزایی سایر ادارات، موفقیت های خوبی در مسیر اجرای مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی خواهیم داشت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خوزستان همچنین در ادامه خواست تا رویکرد کنگره ملی شعر خلیج فارس به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رویدادهای ادبی کشور در هندیجان، از عرصه شعر فراتر رفته و حوزه های مختلف هنری و فرهنگی دیگری همچون موسیقی، خوشنویسی ، فیلم و عکس را نیز در خود داشته باشد و مهمتر از همه اینکه در برگزاری این کنگره، از ظرفیت حقیقی خلیج فارس که دریا و لنج ها هستند می بایست بهره ی بیشتری گرفت.

وی همچنین به خاطر پویایی انجمن ها در هندیجان و فعالیت های فرهنگی هنری قابل قبول آنها در استان، از متولیان امر، قدردانی کرد. حجت الاسلام حسینی امام جمعه هندیجان نیز در این نشست، از حمایت اداره کل در برگزاری برنامه های فرهنگی ابراز خرسندی کرد و خواست تا به شهرهای کمتر برخوردار از جمله هندیجان توجه ویژه ای شود.

وی گفت: در سال جدید مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی را با تکیه بر بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و اجرایی کرده ایم و گام های خوبی برداشته شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان همچنین اضافه کرد: بیشتر توان و انرژی موجود در شهرستان را صرف امور نوجوانان و جوانان خواهیم کرد و از جوانان متعهد و تحصیلکرده ، در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بهره مند خواهیم شد و برخی امور مهم رادبه این جوانان استفاده واگذار می کنیم.

وی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری همایش بزرگداشت علی بن مهزیار (که بر اساس مستندات تاریخی ، هندیجانی الاصل بوده) خبر داد و خواست تا در این خصوص همکاری و تعامل سازنده ای از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان صورت گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان هم در این‌نشست بر لزوم توجه بیشتر به هنرمندان هندیجانی تاکید و ابتنای موفقیت در هندیجان را، نگاه فرهنگی و دغدغه مند مدیریت اداره کل عنوان کرد.

مسعود میرزاپور در این‌نشست گفت: در دو سال اخیر جوانان و نوجوانان زیادی جذب انجمن های فرهنگی هنری و قرآنی شده‌اند و توانستیم با همت همین هنرمندان و فعالان فرهنگی، اردوهای فرهنگی تربیتی مختلفی را برگزار نماییم.

وی همچنین از توجه به روستاها و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی از قبیل اهدای کتاب و برگزاری کلاس های آموزش هنر برای افراد کم‌بضاعت و یا بی بضاعت خبر داد.

میرزاپور خواست تا تمهیدات لازم برای تاسیس سینمای دیجیتال در هندیجان صورت گیرد.  دبیر شورای فرهنگ عمومی هندیجان همچنین اضافه کرد: در سال جاری توانستیم به پیشنهاد امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان همایش تبیین بیانیه گام دوم رهبری را اجرا کرده و با سخنرانی ایشان، دیدگاه ها و نظرات مهم رهبری در گام دوم انقلاب، تبیین و موشکافی شد.

خبرنگار/ناصرحکیمی

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز