امروز

جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۵۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

photo_2017-12-15_17-56-46

شکوه تدبیر منجر به امید بخشی به اهالی شریف ۱۱۱ روستا با جمعیتی بیش از ۳۱ هزار نفر شد. و اینبار با بهره بهرداری از فاز اول ۲ مجتمع آبرسانی روستایی در اندیکا بیش از ۵۰ درصد از جمعیت روستایی این شهرستان که یا با کمبود آب شرب مواجه بودند و یا از بی آبی رنج می بردند از نعمت آب شرب مطمئن، پایدار و بهداشتی برخودار شدند. این مهم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی و ارزی کشور محقق شد.

این ۲ پروژه در آن حد از اهمیت قرار داشتند که معاون اول رییس جمهور، وزیر نیرو و جمع دیگری از مسوولین ملی و محلی در آیین بهره برداری از آن حضور یافته و روبان افتتاح را با تشریفات خاص قیچی کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان فاز اول ۲ پروژه آبرسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان اندیکا با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری از ۲ مجتمع پابرسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان اندیکا اظهار کرد: سیاست دولت بر آن است تا محرومیت در روستاها را با فراهم آوری امکانات مورد نیاز روستاها کاهش بخشد.

وی ادامه داد: تامین آب شرب پایدار، مطمئن و بهداشتی یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است که تا کنون در سطح کشور دساوردهای قابل توجهی حاصل شده و رضایتمندی اهالی شریف روستایی را در پی داشته است.

جهانگیری با اشاره به لزوم تسرییع در روند پیشرفت پروژه های روستایی بیان کرد: مناطق روستایی بعنوان بخش مهم تولید در کشور می بایست دارای امکانات مورد نیاز باشند تا ضمن آنکه به بخش تولیدات کشاورزی و دامداری آسیبی وارد نشود از رجوع به حواشی شهر و گسترش حاشیه نشینی جلوگیری شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به پروژه های روستایی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و ارزی کشور اظهار کرد: در سال ۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار و در سال ۹۶ مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی و ارزی به پروژه های تامین آب شرب روستایی سطح کشور تخصیص داده شده که برای سال آینده نیز اعتبار قابل توجهی در مد نظر قرار گرفته است.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با اشاره به افتتاح فاز اول ۲ پروژه مجتمع آبرسانی ۳۷ روستای مسیر سد شهید عباسپور و مجتمع آبرسانی ۱۰۷ روستای آبژدان و بخش مرکزی گفت: در فاز اول این ۲ پروژه ۱۱۱ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۱ هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند.

درویشعلی کریمی ادامه داد: با بهره برداری از این ۲ مجتمع آبرسانی روستایی بیش از ۵۰ درصد از جمعیت فاقدآب و یا دچار کمبود آب شرب روستاهای شهرستان اندیکا از اب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند.

وی با اشاره به تکمیل فاز دوم این پروژه های آبرسانی تا پایان سالجاری اظهار کرد: برخوداری ۳۳ روستای آبژدان و بخش مرکزی و ادامه خط انتقال آب شرب و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب در فاز دوم این ۲ پروژه انجام خواهند شد که تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهند رسید.

درویشعلی کریمی در آیین افتتاح پروژه های آبرسانی شهرستان اندیکا با حضور معاون اول رئیس جمهوری دراین شهرستان اظهار کرد: این دو پروژه آبرسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان اندیکا به نام فاز اول مجتمع آبرسانی روستاهای مسیر سد شهید عباسپور و همچنین فاز نخست مجتمع آبرسانی به ۱۰۷روستای بخش مرکزی و آبژدان خوزستان که در این فاز ۷۴ روستا بهره مند خواهند شد، از محل اعتبارات ملی، استانی و صندوق توسعه ارزی اجرا شده اند .

وی افزود: با بهره برداری از پروژه آبرسانی شهدای شهرستان اندیکا، ۳۷ روستای دهستان کوشک آبرسانی می شود و پنج هزار و ۶۷۲ خانوار (۱۷ هزار و ۹۴ نفر) از این طرح از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند که جمعیت افق طرح ۲۶ هزار نفر پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: منبع تأمین آب این پروژه رودخانه کارون است و طول شبکه توزیع آن ۱۰ کیلومتر، طول خط انتقال ۳۰ کیلومتر و تعداد مخازن زمینی آن نیز سه باب است.

کریمی با بیان‌این‌که نوع لوله های خط و شبکه این پروژه فولاد و گالوانیزه است، گفت: میزان تولید آب در شبانه روز هشت هزار و ۳۸۰ مترمکعب و حجم مخازن زمینی آن نیز یک هزار و ۸۵۰ مترمکعب است.

وی همچنین به احداث جاده دسترسی به طول چهار کیلومتر در این منطقه اشاره کرد و گفت: ۶ دستگاه الکتروپمپ های شناور، هشت دستگاه افقی و راهگشایی به طول چهار کیلومتر و همچنین احداث سه باب ایستگاه تقویت فشار نیز از دیگر امکانات لازم برای خدمت رسانی به این منطقه بوده است.

کریمی با اشاره به مشخصات پروژه دیگری که در این روز به بهره برداری رسید افزود: منبع تأمین آب برای ۱۰۷ روستای آبژدان و بخش مرکزی دریاچه سد شهید عباسپور است، طول شبکه توزیع آن ۱۷ کیلومتر، طول خط انتقال هشت کیلومتر، تعداد مخازن زمینی چهار باب و نوع لوله های خط و شبکه توزیع نیز فولاد و گالوانیزه است.

photo_2017-12-15_17-57-18
وی افزود: میزان تولید آب در این پروژه ۴۲۰ مترمکعب در ساعت است و حجم مخازن زمینی پنج هزار و ۳۵۰ مترمکعب و نوع الکتروپمپ به کار برده شده نیز الکتروپمپ های شناور و افقی است.
مدیرعامل آبفاروستایی خوزستان همچنین بااشاره به پروژه های شاخص استان در سال جاری گفت: تکمیل فاز دوم پروژه آبرسانی شهدای جنگیه شهرستان کارون، تأمین آب شرب ۳۷ روستای مسیر سد شهید عباسپور شهرستان اندیکا، تأمین آب شرب هشت روستای دهستان جفال شهرستان شادگان، بهره برداری از فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای شاوه ها شهرستان رامشیر و تأمین آب شرب روستای فاقد آب ابومشیلش شهرستان کارون از جمله این پروژه هایی هستند که در سال جاری به بهره برداری رسیده اند.

photo_2017-12-15_17-57-11
مدیرعامل آبفا روستایی خوزستان گفت: بهره برداری از فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای بخش آبژدان و قسمتی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اندیکا نیز از دیگر پروژه هایی است که بخش عمده ای از مشکلات آب این منطقه را برطرف می‌کند.
وی یادآور شد: آبرسانی به ۱۱۲ روستای فاقد آب شرب خوزستان و همچنین بهره مند کردن ۳۵۱ روستا از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی که پیش از این تنها دو ساعت در طول دو هفته آبرسانی می شدند از دیگر اقدامات صورت گرفته از ابتدای سال ۹۵ تا آذر ماه سال جاری است.

photo_2017-12-15_17-57-02photo_2017-12-15_17-57-24

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز