امروز

جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۳:۰۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

۸۲۴۰۶۶۲۶-۷۱۳۶۵۳۰۰

به گزارش تفکر جوان: احمد محمدی مسئول کارگروه توسعه میادین شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب یکشنبه در حاشیه انعقاد این تفاهمنامه در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: این تفاهمنامه با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد یکی از شرکت های تایید صلاحیت شده وزارت نفت به منظور همکاری مشترک با شرکت مناطق نفتخیز برای توسعه سه میدان نفتی کرنج، پارسی و شادگان منعقد شده است.
وی افزود: حداکثر مدت زمان این تفاهمنامه ۶ ماه بوده که انتظار داریم این شرکت طرح توسعه این سه میدان را به شرکت مناطق نفتخیز ارائه داده تا طرح مورد نظر شرکت و سایر طرح های دیگر شرکت ها توسط مناطق نفتخیز به یک طرح توسعه واحد تبدیل شده و کار آغاز شود.
مسئول کارگروه توسعه میادین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: شرکت های مورد نظر برای توسعه میادین نفتی بر اساس طرح واحد، وارد مناقصه شده و شرکت برتر توسط شرکت ملی نفت ایران انتخاب و در نهایت قرارداد منعقد می کند.
وی اظهارکرد: این سومین تفاهمنامه ای است که شرکت ملی مناطق نفتخیز با شرکت های متقاضی سرمایه گذاری امضا می کند که از این تعداد دو شرکت خارجی و شرکت توسعه انرژی پاسارگاد نخستین شرکت داخلی به شمار می رود.
محمدی با بیان اینکه پنج شرکت داخلی و خارجی دیگر نیز تا پایان سال تفاهمنامه منعقد می کنیم اظهارکرد: تا چند هفته دیگر مهلت امضای تفاهمنامه هایی که تاکنون امضا شده به سر می رسد.
وی افزود:درحوزه بالا دستی حجم سرمایه گذاری قابل توجه بوده و حدود سه میلیارد دلاربرای هر میدان در نظر گرفته می شود و بی شک این سرمایه گذاری ضمن به حرکت درآوردن موتور محرک پیشبرد اهداف صنعت نفت، رشد قابل توجهی را در راستای ایجاد اشتغال در خوزستان با خود همراه دارد.
وی گفت: باتوجه به برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه چهار میدان نفتی خوزستان پیش بینی می شود بیش از ۱۰ میلیارد دلار در این میدان های نفتی سرمایه گذاری صورت گیرد.
در سال های اخیر و پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، وزارت نفت با اولویت دادن به توسعه میادین نفتی غرب کارون توانسته، سرعت توسعه این میادین را شتاب بخشد و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز در این راستا با شرکت های داخلی و خارجی وارد مذاکره شده است.

انتهای پیام/ایرنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز