امروز

سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۱:۳۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

۸۲۴۰۲۵۵۵-۷۱۳۵۷۲۲۹

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: 

به گزارش تفکر جوان، شرکت های نفتی چین درصدد هستند تا در هر سه ماهه سال جاری میلادی در مقایسه با دوران مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی بین سه تا چهار میلیون بشکه نفت بیشتر از ایران خریداری کنند.
داده های اداره کل گمرک چین نشان می دهد که این کشور به طور میانگین در سال ۲۰۱۶ میلادی روزانه ۶۲۰ هزار و ۲۶۰ بشکه نفت از ایران وارد کرده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی بیانگر ۱۸ درصد افزایش است.
با این حساب بر اساس ارقامی که گمرک چین به تازگی منتشر کرده است با افزایش این میزان نفت، واردات چین از ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی بین پنج تا هفت درصد بیشتر خواهد شد.
ایران به عنوان یکی از اعضای مهم اوپک در ماه نوامبر موفقیت بزرگ دیگری هم کسب کرد که بر اساس آن بتواند تولید نفت خود را افزایش دهد.
چین به شرکت های خصوصی و پالایشگاه های بخش های غیردولتی اجازه خریدهای بیشتر نفتی داده است و از سوی دیگر با ساخت نیروگاه های بیشتر، واردات نفتی چین از کشورهای دیگر بیشتر هم خواهد شد.
گزارش ها حاکی است که شرکت های نفتی «ساینوپک» و «جوهای جنرونگ» چین از خریداران بزرگ نفتی ایران به دنبال توافقنامه هایی برای سال جاری میلادی با شرکت ملی نفت ایران هستند.
این گزارش ها از قول منابع مطلع خاطرنشان می سازد که در صورت حصول این توافقات این دو شرکت بزرگ نفتی مجموعا روزانه ۵۰۵ هزار بشکه نفت از ایران خریداری خواهند کرد.
شرکت ساینوپک که سال ۲۰۰۹ برای توسعه میدان نفتی یادآوران توافقی با ایران امضا کرد و هم اکنون تولیدش در این میدان به ۱۶۰ هزار بشکه در روز رسیده، درصدد است در سال جاری میلادی برداشت از این میدان را افزایش دهد.
همچنین اعلام شده است که ساینوپک در هر سه ماه سالجاری می تواند تا چهار میلیون بشکه نفت از یادآوران برداشت کند و میزان برداشت شرکت «سی ان پی سی» چین هم از میدان آزادگان شمالی در این مدت حدود سه میلیون بشکه برآورد شده است.

انتهای پیام/ایرنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز