امروز

دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۲:۱۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

images-1

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: جانعلی خورشیدی اظهار داشت: در شهر اهوز به ازای هر ۵هزار نفر ما یک اتوبوس داریم و واقعا اتوبوس‌های شهر اهواز پاسخگوی خاص دانشجویان، دانش‌آموزان و مردم  مناطق مختلف نیست به  همین  دلیل بنده در کمیسیون حمل و نقل در حضور مسئولان شهرداری عنوان کردم که تامین اتوبوس برای مردم اهواز از نان شب هم واجب‌تر شده است.

وی افزود: هرسال مبلغی در بودجه شهرداری برای خرید اتوبوس توسط شورای شهر اهواز پیش‌بینی می‌شود که در سال‌های ۹۳ و ۹۴ نیز مبالغی برای خرید اتوبوس در بودجه سال‌های بیان شده تعیین  اما نتوانستیم اتوبوس‌های مورد نیاز را خریداری کنیم.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به مشکلات و موانع موجود برای خرید اتوبوس، افزود: وزارت کشور متولی تامین اتوبوس‌ برای شهرداری‌ها است اما به علت توقف تولید اتوبوس در کشور وزارت‌ نتوانست تعداد اتوبوس مورد نیاز را در اختیار شهرداری اهواز قرار دهد.

وی گفت: شورای شهر برای جبران خلا‌های موجود در ناوگان حمل و نقل شهری تعدادی از اتوبوس‌ها را بازسازی کرد اما بنده به عنوان یکی از اعضای شورا به شخصه از این اقدام قانع نیستم و  اعضای شورا به دنبال این هستند که با توجه به قول‌های گرفته شده از وزارت کشور تعداد ۴۰ دستگاه اتوبوس را تا پایان سال ۹۵ در اختیار شهرداری اهواز قرار دهد.

خورشیدی افزود: در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک موضوع خرید تعداد اتوبوس‌های مورد نیاز مطرح شد و امیدواریم که با مکاتبات انجام شده این امر مهم تحقق پیدا کند.

وی به تشریح عدم تحقق وعده شهردار برای خرید و افزودن ۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری پرداخت و گفت: شورای شهر و شهرداری با چند شرکت که توانایی واردات اتوبوس از خارج کشور را داشتند در کمیسیون‌های مختلفی از جمله کمیسیون سرمایه‌گذاری و حمل و نقل و ترافیک صحبت کرد اما زمانی که کارشناسان فنی سازمان‌های اتوبوسرانی و حمل‎و‌نقل شهرداری مشخصات فنی اتوبوس‌ها را  بررسی کردند متوجه شدند که اتوبوس‌ها در آب و هوای خوزستان و شهر اهواز پاسخگو نیستند.

عضو شورای شهر اهوازتصریح‌کرد: با توجه به اینکه حداقل قیمت هر اتوبوس بالای ۶۰۰ میلیون تومان است بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان فنی شهرداری؛ اعتماد نکردیم که از طریق شرکت‌های حاضر در کمیسیون‌ها اتوبوس خریداری کنیم.

وی افزود: معاون وزیر کشور قول داد که تعداد ۴۰ دستگاه اتوبوس مورد نیاز اهواز را با هماهنگی  دولت تولید  و در اختیار شهرداری‌ قرار می‌دهد.

انتهای پیام/تسنیم

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز