امروز

چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۳۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

۹۰۱۶۴۰_۸۷۱
باشگاه خبرنگاران تفکر جوان: امیر زواره ای رییس سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش با یک آینده نگری مبتنی بر واقعیت‌های حوزه نبرد به طراحی و ساخت انواع سلاح‌های تک تیرانداز پرداخته است به گونه ای که بتواند به صورت منظومه ای تمامی منطقه نبرد را تحت پوشش قرار دهد، لذا در چند سال گذشته سلاح‌های مختلفی را طراحی، ساخته و رونمایی کرده است.
وی افزود: تکنولوژی برخی از این سلاح‌ها به صنایع داخلی منتقل شده و در حال تولید است و برخی دیگر در داخل نیرو محدود شده و به یگان های نیروی زمینی واگذار شده است.
امیر زواره ای بیان کرد: برای اینکه در لایه های مختلف تاکتیکی از این تسلیحات استفاده کنیم باید در کالیبرهای مختلف از آن داشته باشیم، لذا متخصصان جهادخودکفایی در سالیان گذشته سلاح تک تیرانداز آنتی متریال ۲۳ م.م باهر و ۱۴٫۵ میلیمتری شاهر، را تولید و تحویل یگان های نزاجا شده است.
رییس سازمان جهاد خودکفایی نزاجا عنوان کرد: در این رزمایش سلاح‌های ۷/۶۲ دراگانوف را بهینه سازی کردیم به صورتیکه، در حوزه رزم جدید بتواند همزیستی و کارآیی لازم را برای صحنه نبرد و فرد تک تیرانداز داشته باشد.
وی ادامه داد: سلاح تک تیرانداز ژ۱ که قبلا در سازمان ساخته شده بود بهینه شده و همچنین با استفاده از تجهیزات موجود نزاجا سلاح تک تیرانداز ۷/۶۲ طاهر تمامی تست های عملیاتی را انجام داده و برای تولید در حال آماده شدن است تا ان شاالله وارد چرخه دفاعی نیروی زمینی شود.
امیر زواره ای عنوان کرد: این سلاح‌ها کاربری خود را در انواع جنگ های منظم، نامنظم، مرکب و نبرد هیبریدی دارد و به هیچ عنوان نمی توانیم از کارآیی این تسلیحات در نبرد زمینی دست برداریم. امروز سه نمونه از این سلاح های جدید در رزمایش مورد استفاده قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دانش فنی این نوع تسلیحات امروز در سطح نیرو ایجاد شده و نیروی زمینی امروز در این حوزه به خودکفایی رسیده است و اینقدر قابلیت در این حوزه وجود دارد که  بنا به نیاز از ۵۰ متر تا ۳ کیلومتر تک تیرانداز داشته باشیم.
امیر زواره ای گفت: معاونت آموزش نیروی زمینی مدرسه آموزش تک تیرانداز را راه اندازی کرده که کلیت آن آموزش خدمه تک تیرانداز است، برای این افراد آموزش های خاصی در نظر گرفته شده و نفر تک تیرانداز با توجه به میزان حساسیت کار باید از شرایط فیزیکی و از شرایط ذهنی مناسبی برخوردار باشد.
انتهای پیام/میزان
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز