امروز

شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۱۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

۱۳۹۵۱۰۲۸۱۵۰۴۲۱۷۲۶۹۷۱۸۹۳۴

باشگاه خبرنگاران تفکر جوان:

به گزارش خبرگزاری تفکر جوان: فرامند هاشمی‌زاده ظهر امروز در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- خوزستان اظهار داشت: باید به چنین کنگره‌ای نگاهی علمی و کاربردی داشت بنابراین مباحث این کنگره باید به‌صورت عملیاتی و اجرایی تداوم پیدا کند.

وی با بیان اینکه خوزستان از نظر معماری و شهرسازی ۳ دوره‌ متفاوتی را پشت سر گذاشته است، افزود: هر بنایی به‌عنوان جزئی از فرهنگ معماری وظیفه عینیت بخشیدن به فرهنگ یک جامعه را دارد بنابراین فرم ظاهری بنا از اهمیت به سزایی برخوردار است.

هاشمی‌زاده درباره شهرسازی‌های امروزی عنوان کرد: واقعاً ما از کدام الگو در حال بهره‌برداری و تبعیت هستیم؟ سرگردانی در معماری و شهرسازی را امروزه در جای جای شهرها و روستاهایمان شاهد هستیم.

وی افزود: ما دایماً در حال یاد کردن از آثار گذشته هستیم ولی واقعیت امر این است که چه اثری برای آیندگان بنا کرده‌ایم. بیاید در مسئله صنعت مسکن و طراحی شهرسازی انقلابی، پی‌ریزی کنیم و اگر به دنبال یک سند عمرانی هستیم فقط براساس کاغذ و نگاهی جزوه‌ای عمل نکنیم بلکه باید این طرح به‌عنوان طرحی جامع عملیاتی، اجرایی و کاربردی تنظیم شود.

معاون استاندار خوزستان بیان کرد: متاسفانه هر وقت استادی در زمینه شهرسازی راهنمایی داشته نگاه‌ها فقط مادی بوده که استاد چقدر دستمزد طلب می‌کند، این موضوعی غیرقابل پذیرش برای جامعه‌ای فنی و علمی است.

وی با بیان اینکه بیاید در خوزستان بنایی برای آیندگان پایه‌گذاری کنیم، گفت: میراث گذشته ما بر اثر بی‌توجهی در حال خراب شدن است باید یک طرح مهم و مناسب در استان با توجه به باستانی بودن آن اجرا شود.

انتهای پیام/تسنیم

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز