امروز

سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۲۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

۸۲۴۶۶۱۵۲-۷۱۴۸۶۲۶۷

باشگاه خبرنگاران تفکمر جوان: علی حسین حسین زاده چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانبندی انتخابات به صورت رسمی با دستور وزیر کشور و طبق ماده ۴۵ قانون از ۲۵ اسفند ماه انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا آغاز شد.
وی اضافه کرد: از امروز (۲۵ اسفند) تا ۲۹ اسفند به مدت پنج روز بر اساس ماده ۳۲ قانون هیات های اجرایی شهرستان ها و بخش ها تشکیل می شود.
حسین زاده اظهار کرد: ثبت نام داوطلبان بر اساس تبصره یک ماده ۴۵ قانون به مدت هفت روز از ۳۰ اسفند ۹۵ تا ۶ فروردین ۹۶ از طریق فرمانداری ها و بخشداری ها در سراسر خوزستان انجام می شود.
وی همچنین با اشاره به انجام فرآیند پیش ثبت نام در دفاتر پیشخوان دولت گفت: پیش ثبت نام نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا در این دفاتر آغاز شده که داوطلبان با کد رهگیری که از دفاتر دریافت می کنند می توانند در مهلت قانونی با مراجعه به فرمانداری ها و بخشداری ها ثبت نام خود را رسما اعلام کنند.
حسین زاده تاکید کرد: داوطلبان باید در زمان ثبت نام گواهی عدم سوءپیشینه را ارائه کنند بنابراین بر اساس فرصت اعلام شده با مراجعه به دفاتر پلیس+ ۱۰ می توانند نسبت به دریافت این گواهی اقدام کنند.
وی ادامه داد: سایر مراحل زمانبندی انتخابات در گزارش های بعدی به اطلاع شهروندان می رسد.
معاون استاندار خوزستان همچنین اظهار کرد: ستاد انتخابات استان از دو هفته قبل تشکیل شده و به تبع آن کمیته های برگزاری انتخابات در شهرستان ها به ریاست فرمانداران فعال شده است.
وی افزود: برنامه ریزی برای پشتیبانی انتخابات اعم از مسائل امنیتی، مخابراتی، فناوری و مکاتبه با دستگاه ها و نهادهایی که در برگزاری همکاری می کنند انجام شده است که امیدواریم با فراهم شدن این تمهیدات شاهد برگزاری یک انتخابات باشکوه باشیم.
به گفته وی، فرمانداری ها، بخشداری ها و استانداری در روزهای ثبت نام داوطلبان دایر هستند.
حسین زاده درباره فراهم سازی زیرساخت های اینترنت در خوزستان نیز گفت: هم اکنون پوشش اینترنتی ۹۶ درصد استان فراهم شده و اماکن صعب العبور به دلیل نبود دسترسی به اینترنت، برگزاری انتخابات همچون گذشته خواهد بود.
وی افزود: با توجه به اینکه فضای مجازی نسبت به گذشته بسیار گسترده تر و تاثیرگذارتر شده است، برای داشتن فضای سالم توصیه های پلیس فتا و سایر دستگاه ها را باید عملیاتی کنیم تا فضای انتخاباتی به همگرایی و اتحاد کمک کند.
حسین زاده تاکید کرد: هیات های نظارت و هیات های اجرای و پلیس همه به شکل هایی تسهیل کننده امر انتخابات هستند و تقاضا داریم مردم همچون گذشته در ایجاد وحدت و انسجام ملی جامعه اسلامی همکاری های لازم را داشته باشند.
بر اساس این گزارش، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ در کشور برگزار می شود.
بر اساس برآورد اولیه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سه هزار و ۵۰۰ شعبه در خوزستان برگزار می شود. این انتخابات در ۲ هزار و ۲۵۰ روستا و ۷۶ شهر انجام می شود.

منبع:خبرگزاری ایرنا/مرکز خوزستان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز