امروز

شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۵:۴۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش تفکر جوان /دومین نمایشگاه تخصصی مسکن و شهرسازی و دومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران صبح امروز با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور ، دکتر شجاعان رئیس مرکز توسعه ارتباطات، اطلاعات و آمار وزارت کشور ، دکتر شکرچی زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و روسای اتحادیه ها و انجمن های صنفی در محل مصلای امام خمینی (ره) گشایش یافت.

به گزارش تفکر جوان به نقل از سایت شهرداری اهواز این دو نمایشگاه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، مرکز توسعه دولت الکترونیک در بخش های مسکن ، شهرسازی، عمرانی، پژوهشی، مخابراتی، پروژه های شهری و شهر هوشمند برگزار شده است.

علی احمدی سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز در این رابطه عنوان کرد:
شهرداری اهواز با هدف ارائه دستاوردها و عملکرد خود در این نمایشگاه حضوری پررنگ داشت و برنامه ها و دستاوردهای یکساله خود را در معرض دید عموم قرار داد و دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور ضمن بازدید از غرفه شهرداری اهواز در جریان آخرین دستاوردها و توانمندیهای شهرداری این کلانشهر قرار گرفت.

احمدی گفت: این نمایشگاه ها با مشارکت ۲۴۵ شرکت دانش بنیان، سازمان و شهرداری های استان های کشور در حوزه های آشنایی با مفاهیم جدید در طراحی شهر هوشمند، بررسی مسئله انرژی و آب و ارائه راه‌حل‌های مناسب در جهت توسعه عمرانی و شهری، توسعه بازار شهر هوشمند، استفاده از دستاوردها و تجربیات موفق شهرهای هوشمند، ایجاد انگیزه جهت سرمایه‌گذاری بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی در حوزه شهر هوشمند،مدیریت بحران شهرها ( سیل, زلزله, خشکسالی, گرد و غبار)،جذب و هدایت سرمایه‌های داخلی و خارجی جهت ورود به پروژه‌های شهر هوشمند به منظور ایجاد رونق و توسعه آن و ایجاد منابع پایدار در توسعه محیط ‌زیست برخی از محورهای برگزاری این نمایشگاه ها است.

 

این مقام مسئول همچنین در خصوص شرکت کنندگان در دومین نمایشگاه تخصصی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری یادآور شد: از مجموع ۲۴۵ ارگان شرکت کننده در نمایشگاه ، ۱۰۰ شرکت و سازمان دولتی، حدود ۸۰ شرکت دانش بنیان و ۶۵ استارتاپ حضور داشتند.

وی افزود: شهر هوشمند یکی از بخشهای اصلی این رویداد است و موضوعی است که در سال‌های اخیر به یکی از مسائل داغ بدل شده است؛ به طوری که حتی پنج شهر ارومیه، اصفهان، تهران، مشهد و تبریز به عنوان شهرهای هوشمند ایران معرفی شده‌اند.

دومین نمایشگاه تخصصی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری و دومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران از امروز تا ۷ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران میزبان مدیران، متخصصین و کارشناسان خواهد بود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خبر روز